top of page
Ana Sayfa

The best bike share platform

University Campuses

Municipalities

Hotels

Recreation Areas

01

You can immediately start to ride the bike with the mobile app you have downloaded

No need to wait for the public buses.
No need to search for a dock station to rent a bike. No more procedures.

There are plenty of reasons to ride UniBike.

Download The App

Download the UniBike app and register to the system

Find The Nearest Bike

Find the nearest bike around you on the map

Scan The QR Code

Scan the QR code of the bike to unlock and ride

Ride and Leave It Anywhere

Enjoy the ride, entertain, park it in a proper place at destination. Remember to lock the bike manually

ÖZELLİKLER
NASIL
FAST

It is now possible to start the ride by downloading the app and registering in seconds.

EASY

After registering and becoming a member, scan the QR code. Enjoy the ride! Remember to lock the bike manually after parking.

SAFE

The payment mode is safe, the bike is firm. If you rely on your riding talent, come on what are you waiting for, join the system!

02

HOW IT WORKS

How Does The System Work?

Download the UniBike App

Register in seconds after downloading the UniBike app from AppStore or PlayStore and enjoy the ride

Start Staightaway

Your membership will be completed after you key in the verification code you get on your cell phone

You can top up as much credit as you want choosing the suitable payment mode

After scanning the QR code, the smart lock on the bike will open and the bike is yours.

When the ride is over, don’t forget to lock the bike manually after parking.

SIKÇA SORULAN SORULAR

03

 • UniBike nedir?
  UniBike paylaşımlı bisiklet platformudur.
 • Paylaşımlı Bisiklet Sistemi Nedir?
  Birden fazla üyenin paylaşarak kullandığı sisteme denir.
 • Niye Paylaşımlı Bisiklet?
  Kaynakların etkin kullanımını sağlamak için. Hem bireylerin cüzdanına, hem çevreye, hem de ekonomiye katkı sağlıyor.
 • İstasyona Gitmek Gerekir Mi?
  UniBike 4.nesil istasyonsuz bisiklet sistemidir. Mobil uygulamadaki harita üzerinden sana en yakın olan bisikleti seçip kullanabiliyorsun, kullanım sonunda kampüs içinde istediğin yere (trafiği engellemeyecek güvenli bir yere) bırakabiliyorsun.
 • Çevreye Ne Katkısı Var?
  Bisiklet kullanarak çevreye zararlı emisyon maddeleri olan araçlardan kaçınmış ve daha çevreci sıfır emisyon değeri olan bir aracı kullanarak seyahat etmiş oluyorsun.
 • Bisiklet Kullanımının Sağlığa Ne Yararı Var?
  Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları, bisiklet kullanma alışkanlığının bir çok hastalıktan koruyarak ömrü uzattığını söylemektedirler. Öte yandan, kilo verme, kalp ve akciğer sağlığı ve ruh sağlığı için olumlu etkilere sahiptir.
 • Ücret Nasıl Hesaplanır?
  Bisikletin açılması ve kapatılması arasındaki süre dakika bazında hesaplanır. Kaç dakika kullanıldı ise mevcut tarife veya pakete göre ücretlendirilir. Kullanım süresi minimum 5 dakikadır. 5 Dakika altındaki kullanımlar 5 dakika olarak hesaplanır.
 • Rezerve Ettiğim Bisikleti Nasıl Bulabilirim?
  Bisikleti başarılı bir şekilde rezerve ettiğinizde harita üzerinde sadece rezerve ettiğiniz bisikletin nerede olduğunu görebilirsiniz. Yapmanız gereken onun yanına gitmek ve kare kodu okutarak kullanıma hazır hale getirmek. (Not: rezervasyon özelliği 2020 başlarında devreye sokulacaktır)
 • Kendi Hesabımla Bisikleti Başkasına Kullandırabilir Miyim?
  Kullandırabilirsin ancak bu tavsiye edilmez.
 • Cüzdanıma Nasıl Para Yükleyebilirim?
  Hesabım bölümünden kredi kartı bilgilerini girerek veya mobil ödeme ile cüzdanına dilediğin kadar para yükleyebilirsin. Ayrıca anlaşmalı noktalarda satılan UniCard'lar ile yükleme yapabilirsin.
 • Kredi Kartı ile Ödeme Güvenli Mi?
  Ödeme işlemleriniz bu konuda gerekli izinlere ve sertifikalara sahip servis sağlayıcılar üzerinden yapılır. İşlemlerde SSL ve 3D güvenlik standartları kullanılarak bankacılık mevzuatına uygun yöntemler ile yüksek güvenlik sağlanır. Kredi Kartı bilgileriniz PCI-DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) sertifikalı sunucular üzerinde Visa/Master Card kurallarına uygun olarak saklanır.
 • UniCard Nedir?
  Kredi kartı kullanmak istemeyen üyelerin anlaşmalı noktalardan nakit satın alabilecekleri, içerisinden tek kullanımlık kare kod çıkan kartlar. Bu kare kodlar mobil uygulama ile okutularak mobil cüzdana yükleme yapılır. (Satış noktaları: İnönü Üniversitesi Çırağan Cafe; diğer kampüslerde saha ekibinden temin edilebilir)
 • Bisiklet Rezerve Etmek ve İptal Etmek Ücrete Tabi Midir?
  Bisikleti rezerve etmenin ücreti dakika başına ücretlendirilir ve ücretinin yarısı kadardır. Bisikleti kullanmadan rezervasyonu iptal ederseniz rezerve ettiğiniz kadar ücret ödersiniz.
 • Aynı Anda Birden Fazla Bisikleti Kullanabilir miyim?
  Her bir üye aynı anda sadece bir bisikleti kullanabilir, ikinci bisikletin kullanılmasına sistem izin vermez.
 • Yolda Giderken Cüzdanımdaki Kredi Biterse Bisiklet Durur Mu?
  Hayır, krediniz sadece eksiye düşer ve bir sonraki yüklemede eksiye düşen tutar tahsil edilir.
 • Yerleşke (Kampüs) Dışına Çıkılabiliyor Mu?
  Çıkılabiliyor ancak bu hem kullanım açısından riskli hem de yerleşke içerisinde bisiklet bulunamaması sebebi ile kampüs içerisinde bisiklet kullanmak isteyen üyelere bu hizmetin sağlanamamasına sebeb olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı yerleşke dışında kilitlenen bisikletlerden 60 dakika ücret kesintisi yapılır. Bu bedel tamamen en kısa süre içerinde bisikletin kampüs içerisine taşınması için kullanılır. Ancak, bisikletin güvenliği ilgili sorumluluk son kullanıcıda kalır. Bisiklet kampüs dışında çalınırsa 1800 TL + KDV cezası vardır. Kampüs dışından getirip kampüs içinde kilitlenen her bisiklet için 10 dakika ödül verilir.
 • Haritadaki Renkler Ne Anlama Geliyor?
  Koyu Yeşil: Kullanılabilir bisikletler Kahverengi: Arızalı bisiklet Kırmızı: Kilidi açılmadan taşınan bisiklet
 • Teknik Destek İçin Kimden Yardım Alabilirim?
  Saha Destek Ekibimizin İletişim Bilgileri: Ege Üniversitesi (İzmir): İbrahim : 0 539 605 32 22 İnönü Üniversitesi (Malatya): Mehmet : 0 536 063 15 86 Müşteri Hizmetleri: 0549 322 33 34 (Hafta içi 09:00-23:00)
İLETİŞİM
we care about your requests, suggestions and complaints

T:  +90 212 306 32 37
F:  +90 212 306 31 01

E: info@unibike.com.tr

 

UniBike Bilgi Teknolojileri ve Bisiklet Paylaşım Sistemleri A.Ş.

Trump Towers, Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. No: 12, Kule: 2, Kat: 18, Şişli 34387 İstanbul - Turkey

Fırat V.D. 8920392970

KEP Adresi: unibike@hs01.kep.tr

Bulgurlu Mah. Kanyon Cad. Malatya Teknokent A 89 / 201 Battalgazi, Malatya

04

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

HAKKIMIZDA

05

UniBike Corporate

One of the most important problems of today's people is the stress experienced in heavy traffic. There is no doubt that the traffic problems will continue to increase with thousands of new motor vehicles added to the traffic every day.
Developed countries are trying to solve this problem by expanding the use of public transportation and bicycles. People in China, Japan and Europe often prefer to use bicycles in their everyday lives in order to stay healthy and not to violate the ecological balance.
Here, UniBike was first established for this purpose in Turkey; it is an attempt to spread the use and sharing of bicycles. Besides being a cheap means of transport, offering a healthy lifestyle option and a liveable clean world is the main motivation of UniBike.

Comfort is now at your footstep! (Transport, Sport, Entertainment and Sharing)

Our society’s love for cars lasted until the late 2000s. 
What a philosopher said was striking “owning is a car in the '60s and '70s was considered a sign of civilisation, and owning a bicycle or riding a bicycle today is a sign of civilisation”

People having metropolitan and campus-oriented lifestyle have unfortunately come to the point of breaking the connection with nature thanks to the confined plazas, halls and classrooms. Here, as UniBike, we vision a life in tandem with nature through our shared bicycle system. With the mobile application you download to your mobile phone, you can "use it when you need it" and “you can park it anywhere you're done with it”. It is not your concern anymore to deal with issues like purchasing a bike, servicing, security, parking, etc. Such concern is UniBike's now. We thought "why should everyone own a bike?". With a very reasonable fee, one can be both a stakeholder and a share-partner of UniBike.

Going from one place to another sometimes turns into a punishment for all of us. When we arrive at the destination, we are under some kind of stress without realising it. UniBike aims to transform the transport into an entertainment.
The use of mobile-app-backed public bike sharing system is getting widespread all over the world, and as UniBike, we are proud to introduce this model in Turkey in 2017. We intend to export this successful model with much more developed software to the Middle East and Central Asia starting from 2018.

Our vision is:

'To make the bicycle the number one short-distance vehicle'

bottom of page